SPD127R-154M
SPD127R-154M
Part NumberSPD127R-154M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SPD127R-154M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD127R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.4A
Current - Saturation1.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)320mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
SPD127R-154M - Related Products
More >>
SPD127R-154M API Delevan Inc., 150µH Shielded Wirewound Inductor 1.4A 320mOhm Max Nonstandard, SPD127R View