SPD127R-473M
SPD127R-473M
Part NumberSPD127R-473M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SPD127R-473M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD127R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.5A
Current - Saturation2.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)