SPD127R-224M
SPD127R-224M
Part NumberSPD127R-224M
Detailed Description
SPD127R-224M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD127R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.2A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)390mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)