SDER041H-100MS
SDER041H-100MS
Part NumberSDER041H-100MS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SDER041H-100MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDER041H
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.5A
Current - Saturation1.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)169mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
SDER041H-100MS - Related Products
More >>
SDER041H-100MS Delta Electronics/Cyntec, 10µH Shielded Inductor 1.5A 169mOhm Max Nonstandard, SDER041H View