SDER041H-4R7MS
SDER041H-4R7MS
Part Number SDER041H-4R7MS
Description FIXED IND 4.7UH 2.3A 83MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.7µH Shielded Inductor 2.3A 83mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
SDER041H-4R7MS - Product Attributes
Datasheet SDER041H Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series SDER041H
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core -
Inductance 4.7µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3A
Current - Saturation 1.85A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)