SDER041H-101MS
SDER041H-101MS
Part Number SDER041H-101MS
Description FIXED IND 100UH 520MA 1.854OHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 100µH Shielded Inductor 520mA 1.854Ohm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
SDER041H-101MS - Product Attributes
Datasheet SDER041H Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series SDER041H
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core -
Inductance 100µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 520mA
Current - Saturation 410mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.854Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)