SDER031T-220MS
SDER031T-220MS
Part NumberSDER031T-220MS
Detailed Description
SDER031T-220MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDER031T
PackagingCut Tape (CT)
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)600mA
Current - Saturation430mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)850mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)