SDER031B-4R7MS
SDER031B-4R7MS
Part NumberSDER031B-4R7MS
Detailed Description
SDER031B-4R7MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDER031B
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.43A
Current - Saturation1.53A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)221mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)