SDER031B-2R2MS
SDER031B-2R2MS
Part NumberSDER031B-2R2MS
Detailed Description
SDER031B-2R2MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDER031B
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.25A
Current - Saturation2.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)101mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)