S1812R-682K
S1812R-682K
Part NumberS1812R-682K
Detailed Description
S1812R-682K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)408mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.2Ohm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant32MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test7.9MHz
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)