RN212-2-02-1M8
RN212-2-02-1M8
Part Number RN212-2-02-1M8
Description CMC 1.8MH 2A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1.8mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 74mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN212-2-02-1M8 - Product Attributes
Series RN
Packaging Tube
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 1.8mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 2A
DC Resistance (DCR) (Max) 74mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.492" W (18.00mm x 12.50mm)
Height (Max) 0.799" (20.30mm)