PTC10LV10-503A1010
PTC10LV10-503A1010
Part NumberPTC10LV10-503A1010
Detailed Description
PTC10LV10-503A1010 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance50 kOhms
Power (Watts)0.33W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.189" H (10.30mm x 4.80mm)