ECOC-2522-40.000-3GS
ECOC-2522-40.000-3GS
Part NumberECOC-2522-40.000-3GS
Detailed Description
ECOC-2522-40.000-3GS - Product Attributes
TypeOCXO
Frequency40MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Size / Dimension1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max)0.488" (12.40mm)