ECOC-2522-10.000-3GC
ECOC-2522-10.000-3GC
Part NumberECOC-2522-10.000-3GC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case6-SMD, No Lead, 5 Leads
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECOC-2522-10.000-3GC - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package15
ManufacturerECS Inc.
SeriesECOC-2522
PackagingTray
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max)0.488" (12.40mm)