ECOC-2522-10.000-3HC
ECOC-2522-10.000-3HC
Part NumberECOC-2522-10.000-3HC
Detailed Description
ECOC-2522-10.000-3HC - Product Attributes
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Size / Dimension1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max)0.488" (12.40mm)