ECOC-2522-38.880-3HC
ECOC-2522-38.880-3HC
Part NumberECOC-2522-38.880-3HC
Detailed Description
ECOC-2522-38.880-3HC - Product Attributes
TypeOCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Size / Dimension1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max)0.488" (12.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
ECOC-2522-38.880-3HC - Related Products
More >>
ECOC-2522-38.880-3HC ECS Inc., 38.88MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead, 5 Leads, ECOC-2522 View