ECOC-2522-38.880-3FC
ECOC-2522-38.880-3FC
Part NumberECOC-2522-38.880-3FC
Detailed Description
ECOC-2522-38.880-3FC - Product Attributes
TypeOCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Size / Dimension1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max)0.488" (12.40mm)