CPFC74NP-PS03H2A25
CPFC74NP-PS03H2A25
Part NumberCPFC74NP-PS03H2A25
Detailed Description
CPFC74NP-PS03H2A25 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCPFC
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Lines2
Impedance @ Frequency300 Ohms @ 160MHz
Current Rating (Max)2.5A
DC Resistance (DCR) (Max)120mOhm (Typ)
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm)
Height (Max)0.200" (5.08mm)