CPFC805NP-100M05
CPFC805NP-100M05
Part NumberCPFC805NP-100M05
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case-
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CPFC805NP-100M05 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCPFC
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency500 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)4.5A
DC Resistance (DCR) (Max)15mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.311" L x 0.295" W (7.90mm x 7.50mm)
Height (Max)0.189" (4.80mm)