CPFC74NP-PS10H2A15
CPFC74NP-PS10H2A15
Part NumberCPFC74NP-PS10H2A15
Detailed Description
CPFC74NP-PS10H2A15 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCPFC
PackagingCut Tape (CT)
Number of Lines2
Impedance @ Frequency700 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)120mOhm (Typ)
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm)
Height (Max)0.200" (5.08mm)