CPFC6D36NP-100M06
CPFC6D36NP-100M06
Part NumberCPFC6D36NP-100M06
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 J-Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CPFC6D36NP-100M06 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCPFC
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency600 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)2.5A
DC Resistance (DCR) (Max)20mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.244" L x 0.209" W (6.20mm x 5.30mm)
Height (Max)0.150" (3.80mm)