CPFC74NP-PS03H2A25
CPFC74NP-PS03H2A25
Part NumberCPFC74NP-PS03H2A25
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 4 Gull Wing
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CPFC74NP-PS03H2A25 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCPFC
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency300 Ohms @ 160MHz
Current Rating (Max)2.5A
DC Resistance (DCR) (Max)120mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm)
Height (Max)0.200" (5.08mm)