CEP125NP-6R0MC
CEP125NP-6R0MC
Part NumberCEP125NP-6R0MC
Detailed Description
CEP125NP-6R0MC - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance6µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)9.9A
Current - Saturation6.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)