CEP125NP-4R3MC-U
CEP125NP-4R3MC-U
Part NumberCEP125NP-4R3MC-U
Detailed Description
CEP125NP-4R3MC-U - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCEP125
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance4.3µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)8.2A
Current - Saturation11A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)11.4mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)