CDRH6D38NP-100NC
CDRH6D38NP-100NC
Part NumberCDRH6D38NP-100NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH6D38NP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH6D38
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)38mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)