CDRH3D23NP-2R2PC
CDRH3D23NP-2R2PC
Part Number CDRH3D23NP-2R2PC
Description FIXED IND 2.2UH 1.8A 38.3 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.2µH Shielded Inductor 1.8A 38.3mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH3D23NP-2R2PC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH3D23
Standard Package 500
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH3D23
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.8A
Current - Saturation 1.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 38.3mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)