CDRH4D28NP-180NC
CDRH4D28NP-180NC
Part NumberCDRH4D28NP-180NC
Detailed Description
CDRH4D28NP-180NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D28
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)720mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)166mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)