CDRH6D12NP-3R3NC
CDRH6D12NP-3R3NC
Part Number CDRH6D12NP-3R3NC
Description FIXED IND 3.3UH 1.9A 62.5 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.3µH Shielded Inductor 1.9A 62.5mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH6D12NP-3R3NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH6D12 Series
Standard Package 1000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH6D12
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.9A
Current - Saturation 2.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 62.5mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)