CDRH74NP-151MC-B
CDRH74NP-151MC-B
Part NumberCDRH74NP-151MC-B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH74NP-151MC-B - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH74
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)460mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)880mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)