CDRH4D18CLDNP-4R7PC
CDRH4D18CLDNP-4R7PC
Part Number CDRH4D18CLDNP-4R7PC
Description FIXED IND 4.7UH 2A 61 MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.7µH Shielded Inductor 2A 61mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH4D18CLDNP-4R7PC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH4D18C/LD Series
Standard Package 1000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH4D18C
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 2A
Current - Saturation 900mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 61mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)