CDRH5D28NP-100NC
CDRH5D28NP-100NC
Part NumberCDRH5D28NP-100NC
Detailed Description
CDRH5D28NP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH5D28
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)65mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)