CDRH4D18NP-100NC
CDRH4D18NP-100NC
Part NumberCDRH4D18NP-100NC
Detailed Description
CDRH4D18NP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D18
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)610mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)