CDRH3D23NP-4R7PC
CDRH3D23NP-4R7PC
Part Number CDRH3D23NP-4R7PC
Description FIXED IND 4.7UH 1.9A 68.8 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.7µH Shielded Inductor 1.9A 68.8mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH3D23NP-4R7PC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH3D23
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH3D23
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.9A
Current - Saturation 1.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 68.8mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)