CDRH8D38NP-330NC
CDRH8D38NP-330NC
Part NumberCDRH8D38NP-330NC
Detailed Description
CDRH8D38NP-330NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH8D38
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.6A
Current - Saturation1.75A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)157mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)