CDRH8D43HPNP-2R7NC
CDRH8D43HPNP-2R7NC
Part Number CDRH8D43HPNP-2R7NC
Description FIXED IND 2.7UH 5.1A 19.5 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.7µH Shielded Inductor 5.1A 19.5mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH8D43HPNP-2R7NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH8D43HP
Standard Package 500
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH8D43/HP
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 2.7µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.1A
Current - Saturation 8.6A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 19.5mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)