CDRH4D16NP-4R7NC
CDRH4D16NP-4R7NC
Part NumberCDRH4D16NP-4R7NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH4D16NP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D16
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.65A
Current - Saturation1.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)75mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)