CDRH4D16FB/NP-100MC
CDRH4D16FB/NP-100MC
Part NumberCDRH4D16FB/NP-100MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH4D16FB/NP-100MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D16FB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.2A
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)118mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)