CDRH8D28NP-3R3NC
CDRH8D28NP-3R3NC
Part NumberCDRH8D28NP-3R3NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH8D28NP-3R3NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH8D28
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)6A
Current - Saturation4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18.2mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)