CDRH2D18/HPNP-150NC
CDRH2D18/HPNP-150NC
Part Number CDRH2D18/HPNP-150NC
Description FIXED IND 15UH 640MA 345 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 15µH Shielded Inductor 640mA 345mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH2D18/HPNP-150NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH2D18/HP
Standard Package 1000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH2D18/HP
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 15µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 640mA
Current - Saturation 700mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 345mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)