CDRH127NP-4R7NC
CDRH127NP-4R7NC
Part NumberCDRH127NP-4R7NC
Detailed Description
CDRH127NP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH127
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance-20%, +40%
Current Rating (Amps)6.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)15.8mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)