CDRH104RT125NP-220MC
CDRH104RT125NP-220MC
Part NumberCDRH104RT125NP-220MC
Detailed Description
CDRH104RT125NP-220MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH104R/T125
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.3A
Current - Saturation2.56A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)