CDRH127/LDNP-7R4NC
CDRH127/LDNP-7R4NC
Part NumberCDRH127/LDNP-7R4NC
Detailed Description
CDRH127/LDNP-7R4NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH127/LD
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance7.4µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)7.4A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)17.7mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)