CDRH3D16/HPNP-100MC
CDRH3D16/HPNP-100MC
Part NumberCDRH3D16/HPNP-100MC
Detailed Description
CDRH3D16/HPNP-100MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D16/HP
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1A
Current - Saturation840mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)230mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)