CDRH104RNP-120NC
CDRH104RNP-120NC
Part NumberCDRH104RNP-120NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH104RNP-120NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH104R
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)3.4A
Current - Saturation3.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)46mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)