CDR6D28MNNP-470NC
CDR6D28MNNP-470NC
Part NumberCDR6D28MNNP-470NC
Detailed Description
CDR6D28MNNP-470NC - Product Attributes
SeriesCDR6D28MN
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)720mA
Current - Saturation1.05A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)458.8mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)