CDR7D28MNNP-221NC
CDR7D28MNNP-221NC
Part NumberCDR7D28MNNP-221NC
Detailed Description
CDR7D28MNNP-221NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR7D28MN
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)400mA
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.32Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)