CDH80D48NP-222KC
CDH80D48NP-222KC
Part NumberCDH80D48NP-222KC
Detailed Description
CDH80D48NP-222KC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDH80D48
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2mH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)210mA
Current - Saturation220mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.54Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)