CDH53NP-2R2MC
CDH53NP-2R2MC
Part NumberCDH53NP-2R2MC
Detailed Description
CDH53NP-2R2MC - Product Attributes
SeriesCDH53
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.03A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)66mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test7.96MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)