CDH80D48NP-681KC
CDH80D48NP-681KC
Part Number CDH80D48NP-681KC
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 680µH Unshielded Wirewound Inductor 370mA 2.06Ohm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDH80D48NP-681KC - Product Attributes
Datasheet CDH80D48 Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDH80D48
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 680µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 370mA
Current - Saturation 390mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.06Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)