CDEP147NP-120MC-125
CDEP147NP-120MC-125
Part NumberCDEP147NP-120MC-125
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDEP147NP-120MC-125 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDEP147
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)8.5A
Current - Saturation8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13.31mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)